VAJ I FARAVE TË LIRIT

Kodi: SN036
1,400 L 


Pesha

Sasia:


Vaji natyral i farave të lirit! (250 ml)


Porosia vjen prane adreses suaj per  1-2 Dite.

Përftimet nga vaji i farave të lirit

• Vaji natyral i farave të lirit ,i presuar në të ftohtë përmban acide yndyrore omega-3 që ndihmojnë në reduktimin e kolesterolit dhe presionit të gjakut të shkaktuar nga trigliceridet.Por personat që përdorin ilaçe për holllim gjaku duhet të konsultojnë farmacistin e tyre.

• Mbron nga sëmundjet kardiovaskulare dhe përmirëson funksionimin e sistemit kardiovaskular.

• Kërkimet kanë treguar që vaji lirit përmban substanca që mbrojnë nga kanceri gjirit,kanceri prostatës dhe nga kanceri kolonës.

• Vaji i lirit përmban omega-3 që ndalon shumimin e qelizave kanceroze sidomos në rastet e kancerit të kolonës.

• Vaji i lirit i presuar në të ftohtë ndihmon në reduktimin e inflamacioneve të shtresës së brëndeëshme të zorrëve.

• Për shkak se të krijon ndjesinë e ngopjes ,vaji i lirit i presuar në të ftohtë përmban yndyrna dietike që ndihmojnë në humbjen e peshës.

• Forcon sistemin imunitar dhe kockat.

• Vaji i farave të lirit përmban omega-3 dhe vitaminë B12 që kanë veti kundër plakjes.

• Përdoret për parandalimin e sëmundjes së reumatizmës.

• Përdoret për kurimin e ekzemës dhe psoriases.

• Vaji i farave të lirit redukton simptomat e sindromës së syrit të thatë.

• Acidet yndyrore,vitaminat dhe mineralet që gjënden tek vaji i farave të lirit ndihmojnë në rritjen e flokëve dhe parandalojnë rënien e tyre.

• Vaji i farave të lirit rrit numërin e spermatozoideve dhe shton fuqinë seksuale.

Kujdes: Vaji i lirit Oneva është një vaj totalisht i pastër i prodhuar me një presim të farave të lirit në të ftohtë.
• Pa proces ngrohje paraprak: farat e lirit nuk ngrohen përpara se të trajtohen në proces,e cila do të ?onte në sasi prodhimi më të lartë e në kosto më të ulët, por jo cilësinë e dëshiruar. Vaji i farave të lirit Oneva nuk ekspozohet në temperatura më të larta se 40°C gjatë prodhimit.

• 100% natyral: pa aplikim kimikatesh,pa aditivë të shtuar,i pa rafinuar dhe pa aromatizues.
• Vaji i farave të lirit Oneva i prodhuar nga presimi në të ftohtë ruan karakteristikat primare të farave.
• Vajrat Oneva prodhohen në një fabrikë moderne të certifikuar me ISO 22000,sipas rregullave për mbrojtjen e ushqimeve dhe nën mbikqyrjen e inxhinierëve ushqimorë .

Mënyrat e Pagesës
Kesh
Kartë Krediti
Transfertë Bankare
Mënyrat e Transportit
Posta Shqiptare
Albanian Courier
DHL
Fedex

Llogarit koston e transportit
Ne e vleresojme privatesine tuaj. Cdo porosi behet duke ruajtur privatesine dhe dergesa behet brenda nje paketimi qe nuk lejon te duket cfare ka brenda.
Nese nuk ju pelqen ose nuk ju pershtatet masa, ju mund ta ktheni produktin brenda 14 diteve.

Vleresimet e klientit

Ndani mendimet me kliente te tjere  ketu
Shperndaje me:


Produkti u shtua ne listen tuaj te deshirave!
Klikoni ketu per te pare te gjithe produktet qe keni ne liste.