Shenjat e Stresit & Pagjumesia Lehtesohen me 5-HTP

Kodi: 5HTP90
2,699 L 


Sasia:


5-HTP(Hydroxytryptophan) 200 mg, lehteson ankthin, pagjumesine, permireson gjendjen emocionale. WBP 5-HTP vjen si nje ndihme e madhe per t'u ndjere sa me mire me veten, natyrshem!


Porosia vjen prane adreses suaj per  1-2 Dite.

WBP 5-HTP 200mg

5-HTP 200 mg:
  • Lehteson ankthin, pagjumsine, depresionin, permirson gjendjen emocionale si dhe perforcon deshiren seksuale.
  • Nxites i prodhimit te Serotonines & permiresues i gjendjes emocionale.
 
Karakteristikat e suplementit:
• Cdo capsule permban 200mg 5-Hidroksitriptofan (5-HTP).
• Stimulon prodhimin natyral te Serotonines, e cila lehteson depresionin, pagjumesine, ankthin, tensionin dhe redukton nepsin per te ngrene.
• Efektiviteti i 5-HTP ne trajtimin e depresionit eshte i provuar nga dhjetra studime shkencore.
• Permban perberes natyral te marre nga farat e bimes Griffoni(Afrike).
• Prodhohet ne Mbreterine e Bashkuar ne nje kompani GMP (Sipas praktikave me te avancuara) me standartet me te larta ISO.
 
WBP 5-HTP 200mg eshte nje nxites natyral i Serotonines, e cila ndihmon ne rritjen e nivelit te “hormonit te lumturise” ne tru duke krijuar nje ndjenje qetesie dhe relaksi. Suplementi teresisht natyral lufton stresin dhe mban oreksin nen kontroll, duke bere te mundur renien nga pesha.
 
Ne ditet e sotme eshte bere e veshtire te kujdesemi per veten per shkak te impenjimeve te shumta qe kemi pergjate dites.  Nje menyre te jetuari me ritme te shpejta ndikon ne menyren se si ushqehemi,  ne kohen e disponueshme per gjume dhe rutinen stervitore. Shume prej nesh bien lehtesisht pre e depresionit, per shkak te stresit ose presionit psikologjik, cka sjell pasoja si: shtimi ne peshe, probleme me gjumin, ankth te vazhdueshem dhe mungese te deshires seksuale. Ne keto kushte behet e domosdoshme plotesimi i dietes ditore me suplemente natyrale ne menyre qe te plotesohen deficitet e krijuara nga stili jeteses apo mosha. Pilulat 100% natyrale 5-HTP kane aftesi te permiresojne humorin tuaj si dhe te permirsojne gjendjen tuaj emocionale duke permbushur nevojat tuaja per energji pergjate gjithe dites. Gjumi, morali dhe menyra e te ngrenit do te permiresohen.
 
Studimet kane treguar se vepron shume mire si anti-depresant natyral duke: rritur nivelin e Serotonines ne tru, reduktuar dhimbjen e muskujve gjate oreve te nates (fibromyalgia) dhe rregulluar pauzat e pagjumesise, ne menyre qe ju te beni gjum te qete gjate nates.
5-HTP ndihmon ne krijimin e Melaton-it nga triptofan-i, i cili eshte nje neurotrasmetues, qe ka nje efekt te gjere dhe te fuqishem ne shendetin dhe mireqenien tone. Disa nga keto efekte perfshijne perforcimin e: sistemit imunitar, sistemit te perceptimit dhe perthithjen e radikaleve te lira. Megjithese trupi e prodhon ne menyre natyrale Melaton-in, disa individe kane mungesa. Niveli i Melaton-it ulet gjithashtu dhe me kalimin e moshes.
 
5-HTP mund te perdoret gjithashtu si nxites i renies nga pesha duke ulur oreksin dhe duke bere te ndiheni te ngopur per nje kohe me te gjate. Studimet kane treguar se individet qe marrin 5-HTP, konsumojne me pak ushqim.
 
Shenim: I pershtatshem per vegjetarian-et dhe vegan-et!
 
 Perberesit:
1 kapsule 5-HTP permban: 5-Hidroksitriptofan (5-HTP) 200mg, Mbeshtjellse Kapsule (HPMC), Ngjyrues(Dioksid Titanium-I, Shkelqyes blu FCF)
 
 
Perdorimi:
Merrni 2 kapsula ne mengjes me nje gote uje pasi te keni konsumuar ushqimin. Mos e tejkaloni sasine ditore. Ata qe marrin anti-depresante duhet te keshillohen me pare me mjekun. Nuk rekomandohet per grate shtatzena ose me femije ne gji.
 
Informacion paralajmerues:
Mos e tejkaloni masen ditore te rekomanduar me siper. Ky produkt nuk eshte keshillohet per grate shtatezena ose ato qe ushqejne foshnjen me gji, personat nen 18 vjec apo ata qe jane nen efektin e kurave. Perdoruesit e anti-depresantve duhet te keshillohen me pare me mjekun perkates. Suplementet e ushqimit, nuk mund te zevendesojne dieten baze ushqimore. Efektet anesore me kete produkt ndodhin rralle, por gjithsesi ne cdo rast kunder-reagimi, nderpriteni menjehere perdorimin e kapsulave dhe konsultohuni me mjekun specialist te kujdesit ndaj shendetit. Duhet te reduktoni perdorimin e kafeines nderkohe qe merrni kapsulat. Mbajeni produktin ne nje vend te thate me temperature ambienti. Perdoret deri ne 6 muaj pas hapjes. Mos e perdorni n.q.s vula e sigurise eshte e demtuar. Mbajeni larg nga femijet.
Mënyrat e Pagesës
Kesh
Kartë Krediti
Transfertë Bankare
Mënyrat e Transportit
Posta Shqiptare
Albanian Courier
DHL
Fedex

Llogarit koston e transportit
Ne e vleresojme privatesine tuaj. Cdo porosi behet duke ruajtur privatesine dhe dergesa behet brenda nje paketimi qe nuk lejon te duket cfare ka brenda.
Nese nuk ju pelqen ose nuk ju pershtatet masa, ju mund ta ktheni produktin brenda 14 diteve.

Vleresimet e klientit

Ndani mendimet me kliente te tjere  ketu
Shperndaje me:


Produkti u shtua ne listen tuaj te deshirave!
Klikoni ketu per te pare te gjithe produktet qe keni ne liste.