Vaji i Farave të Shegës

Kodi: SN047
1,800 L 


Pesha

Sasia:


Vaji i Farave të Shegës (100 ml) Shega, një thesar i Natyrës …


Porosia vjen prane adreses suaj per  1-2 Dite.

Vaji i Farave të Shegës

Shega është një nga frutet më të shëndetshëm dhe me vlera shëruese. Dallohet për përmbajtjen e lartë të  vitaminave C, K, B kompleks, mineraleve kalçium, kalium, bakër, të cilat e  bëjnë të mrekullueshme për rritjen e imunitetit, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, mbrojtje nga kanceri dhe sëmundja  Alzheimer.

Shega është e pasur me antioksidantë, veçanërisht Punicalagin, që duket të jetë efektive në reduktimin e rriskut për sëmundje kardiovaskulare, duke neutralizuar radikalet e lira në organizëm. Shega rezulton të reduktojë LDL-kolesterolin, të rrisë HDL- kolesterolin dhe të reduktojë presionin e lartë të gjakut.

Punicalagina ka edhe veti antimikrobiale, çka e bën shegën shumë të dobishme kundër infeksioneve virale e bakteriale.

Shega vepron sikurse një aspirinë natyrale duke parandaluar mpiksjen e gjakut.

Shega është e dobishme për kyçet dhe kartilagjet, duke dhënë mundësi për parandalimin e osteoartritit.

Shega përmban përbërës antioksidues, çka e bën atë efikase në sëmundjet autoimune.

Konsumimi i shegave duket efikas në trajtimin  e diabetit, të infeksioneve urinare, të kancerit të gjirit, zorrës së trashë ose prostatës.

Lëngu i shegës është shumë i mirë për shëndetin oral, për parandalimin e formimit të pllakës dentare dhë sëmundjeve gingivale.

Vaji i farave të shegës është një burim i shkëlqyer i acideve yndyrore esenciale. I aplikuar lokalisht apo i marrë në rrugë orale, ai përmirëson elasticitetin e lëkurës, tonifikimin e saj dhe problematika të tilla, si ekzema, psoriaza dhe djegiet nga dielli.

Ky vaj është fantastik për rivitalizimin e flokëve dhe mbrojtjen e tyre nga dëmtimet.

 

 

 

Vaji natyral i farave të shegës i presuar në të ftohtë ka efekt parandalues për ataket kardiake,për presionin e lartë të gjakut,aterosklerozën dhe për sëmundje të tjera të zemrës.

Parandalon Leuçeminë dhe Tumorin.

Antioksidantët prezentë në vajin e shegës ndihmojnë në parandalimin e Kancerit te Gjirit,Kolonës,Lëkurës,Prostatës.

Ka përbërës që ndihmojnë në uljen e kolesterolit,duke frenuar akumulimin e qelizave të këqija të yndyrës.

 

Fitoestrogjenët që janë prezentë në vajin e farave të shegës ndihmojnë për  të luftuar  ç`rregullimet hormonale.

 

Përmban vitaminat B, C dhe minerale që përmirësojnë sistemin imunitar dhe e bëjnë organizmin tonë më të fortë.

 

Çdo FARË Shege e cila shkon në barkun tuaj është një farë e JETËS për Zemrën tuaj…

Vaji i nxjerrë nga farat e shegës është një antioksidant i fuqishëm dhe përdoret për të larguar helmet nga organizmi, ndikon në zbllokimin e arterieve dhe në uljen e kolesterolit, dhimbjeve dhe anktheve që ndien në gjoks…

 

 

Vaji i farave të shegës është shumë i mirë për problemet e lëkurës  si ekzema,psoriaza dhe ndihmon gjithashtu për rastet e djegies nga dielli.

 

Vaji i farave të shegës ndihmon në rigjenerimin e flokëve dhe i bën ato më të fortë dhe më të shëndetshëm.

 

Mund të përdoret përveç të tjerash  në sallatë dhe ushqime të ndryshme.

 

 

E kush mund t'i sigurojë të gjitha këto VETI DOBIPRURËSE PËR SHËNDETIN më mirë se Lideri ne Cilësi i cili e sjell këtë vaj 100% të pastër (të papërzier me vajra të tjerë) dhe prodhuar në presim në të ftohtë, pa asnjë llojë konservuesi, ngjyruesi, aromatizuesi, e mbi të gjitha: Standartiuar me ISO 22000, standartizimi më i lartë i prodhimit.

Mënyrat e Pagesës
Kesh
Kartë Krediti
Transfertë Bankare
Mënyrat e Transportit
Posta Shqiptare
Albanian Courier
DHL
Fedex

Llogarit koston e transportit
Ne e vleresojme privatesine tuaj. Cdo porosi behet duke ruajtur privatesine dhe dergesa behet brenda nje paketimi qe nuk lejon te duket cfare ka brenda.
Nese nuk ju pelqen ose nuk ju pershtatet masa, ju mund ta ktheni produktin brenda 14 diteve.

Vleresimet e klientit

Ndani mendimet me kliente te tjere  ketu
Shperndaje me:


Produkti u shtua ne listen tuaj te deshirave!
Klikoni ketu per te pare te gjithe produktet qe keni ne liste.