Vaji i kokosit

Kodi: SN042
900 L 


Pesha

Sasia:


Kur bëhet fjalë për “super ushqime” që ndihmojnë për rënien nga pesha, vaji i kokosit mund të konsiderohet nga më të mirët! (100 ml)


Porosia vjen prane adreses suaj per  1-2 Dite.

Vaji i kokosit

1.Vaji i kokosit rrit nivelet energjetike.

2.Vaji i kokosit pakëson ndjenjën e urisë dhe nepsin/dëshirën për ushqim.

3.Vaji i kokosit nxit djegien më të shpejtë të yndyrnave

4.Vaji i kokosit ndihmon në balancimin e hormoneve.

5.Vaji i kokosit ndihmon organizmin në përthithjen më efikase të nutrientëve.

6.Vaji i kokosit ndihmon në stabilizimin e nivelit të sheqeri.

 

Meqenëse vaji i kokosit përthithet lehtë në organizëm, pa qenë nevoja për enzima digjestive, pankreasi është më pak i stresuar nga konsumimi i këtij vaji, dhe gjithashtu më  efikas në prodhimin e insulinës. Kur në organizëm ka mjaftueshëm insulinë, qelizat e tij e sigurojnë më lehtë glukozën e nevojshme për ta djegur në energji.

 

Si përkthehet kjo në rënie në peshë?…

 

 Vaji i kokosit, i konsumuar rregullisht, e ndihmon organizmin tuaj të mbajë nivele të qëndrueshme të sheqerit në gjak, duke promovuar prodhimin e përdorimin efiçient të insulinës, gjë që i krijon munësi qelizave  mundësi për të shndërruar më shumë glukozë në energji, duke e bërë trupin tuaj më vital dhe më të predispozuar për të humbur kilet e tepërta.

 

Bebi juaj ka probleme me kapsllëkun …?

Aplikoni pak vaj ulliri ose vaj kokosi të ngrohtë në zonën e stomakut dhe të barkut të fëmijës suaj dhe masazhojeni me kujdes në kahun orar. Bëjeni këtë disa herë në ditë derisa të ndieni lëvizje të zorrëve te bebi juaj. 

Mënyrat e Pagesës
Kesh
Kartë Krediti
Transfertë Bankare
Mënyrat e Transportit
Posta Shqiptare
Albanian Courier
DHL
Fedex

Llogarit koston e transportit
Ne e vleresojme privatesine tuaj. Cdo porosi behet duke ruajtur privatesine dhe dergesa behet brenda nje paketimi qe nuk lejon te duket cfare ka brenda.
Nese nuk ju pelqen ose nuk ju pershtatet masa, ju mund ta ktheni produktin brenda 14 diteve.

Vleresimet e klientit

Ndani mendimet me kliente te tjere  ketu
Shperndaje me:


Produkti u shtua ne listen tuaj te deshirave!
Klikoni ketu per te pare te gjithe produktet qe keni ne liste.