Vaji i Farave tё Fikut

Kodi: SN032
3,500 L 


Masa

Sasia:


Vaji i Farave tё Fikut


Porosia vjen prane adreses suaj per  1-2 Dite.

VAJI I FARAVE TE FIKUT

 Vaji i Farave te Fikut është një vaj me cilësi të jashtëzakonshme, i cili përfitohet  nëpërmjet metodës me presim të ftohtë të farave të fikut.  Vaji i Farave të Fikut  përmban 40%  Omega-3, 30% Omega-6 dhe 17% e Omega-9, përmbajtje që nuk është  parë edhe tek peshku.  Ky vaj është i njohur si burim i pasur i vitaminës D, me përmbajtje më të lartë që është parë në botë deri tani.

 

Përfitimet e Vajit të Farave të Fikut:

• Hidraton floket , ju jep shkelqim dhe i bën më të lehta për tu krehur

• Fiku është një burim i pasur i kaliumit, një mineral që ndihmon për të kontrolluar presionin e gjakut dhe mund të ndihmojë në uljen e insulinës.

• Përmbajtja e lartë me Omega 3 ushqen lëkuren dhe rrit elasticitetin e saj

• Fiku është një burim i mirë i kalciumit, një mineral që forcon densitetin e kockave , gjithashtu përmban sasi të lartë të vitamins D dhe E.

• Permbajtja e larte e kaliumit ndihmon për të luftuar sekretimin urinar, të kalciumit të shkaktuar nga përdorimi i lartë i kripës, prandaj vaji i farave të fikut ndihmon për të mbajtur kalciumin në kocka dhe ul rrezikun e osteoporozës

 • Vaji i farave fikut ka efektivitet të lartë për kujdesin ndaj flokëve dhe lëkurës

 • Parandalon plasaritjen e buzëve dhe nëpërmjet hidratimit ju jep më shumë volum

• Mund të përdoret edhe për sallatë.

Mënyrat e Pagesës
Kesh
Kartë Krediti
Transfertë Bankare
Mënyrat e Transportit
Posta Shqiptare
Albanian Courier
DHL
Fedex

Llogarit koston e transportit
Ne e vleresojme privatesine tuaj. Cdo porosi behet duke ruajtur privatesine dhe dergesa behet brenda nje paketimi qe nuk lejon te duket cfare ka brenda.
Nese nuk ju pelqen ose nuk ju pershtatet masa, ju mund ta ktheni produktin brenda 14 diteve.

Vleresimet e klientit

Ndani mendimet me kliente te tjere  ketu
Shperndaje me:


Produkti u shtua ne listen tuaj te deshirave!
Klikoni ketu per te pare te gjithe produktet qe keni ne liste.